Besedy o hematoonkologických onemocněních mladistvých

Obsah besedy

• varovné příznaky onkologického onemocnění u dětí a mladistvých
  • citlivé vysvětlení a diskuze vlivu nemoci na dítě/mladistvého a jeho okolí
  • probírání nepravdivých mýtů o onkologickém onemocnění
  • vzdělávání jaké onkologické onemocnění se u dětí a mladistvých typicky vyskytuje, typy léčby, základní terminologie
  • jaký životní styl může snížit riziko onkologického onemocnění v dospělosti

žáků/studentů

se zúčastnilo těchto besed

provedených besed

na žádost ZŠ a SŠ

„Besedy o dětské onkologii pro studenty škol jsme zahájili v dubnu 2012 v souvislosti s fotografickou výstavou MŮJ NOVÝ ŽIVOT ve Staroměstské radnici v Praze.

Hlavní náplní besed je osobní svědectví pacienta po onkologické léčbě – jeho příběh, jeho zkušenosti, jeho trápení i radosti. Jedná se o vrstevníka studentů, klidně by to mohl být jejich spolužák, kamarád, přítel. Osobní kontakt a dialog s člověkem, který v mladistvém věku vybojoval svůj život a vyhrál nad zhoubným onemocněním, jednoznačně umocňuje celkový dopad besedy.

Žáci se dozvídají o varovných příznacích nádorového onemocnění, obvykle taky krátce zmiňujeme povahu onkologické léčby – rozdíl mezi ozařováním a chemoterapií apod.

Vždycky mě moc mile překvapí, jak celá problematika studenty zajímá a jak aktivně se ptají. A z nárůstu lajků na Facebooku projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT mám po každé besedě nesmírnou radost …“

MUDr. Lucie Cingrošová

Dětský onkolog

Zaujalo vás co děláme?

Objednat besedu
Porsche logoprag_logologo_translogo_fnmotol

Plánované besedy červen 2019

V současnosti realizujeme z provozních důvodů besedy pro žáky a studenty na školách v Praze a ve Středočeském kraji. Pokud jste ze vzdálenějšího místa, můžete však přijet na besedu za námi. Objednejte si prosím besedu přes online formulář. Do poznámek uveďte, že jste ochotni za námi cestovat do budovy FN Motol do Prahy. Zajistíme prostory a rádi pro vás besedu uskutečníme.

Objednat besedu

Kontaktní formulář

Potřebujete více informací? Máte zájem o besedu ve vaší škole? Napište nám nebo se zaregistujte v kalendáři besed.